29. – 30. august 2020

Aktívny víkend:

Termín:Názov aktivity:Organizátor:Bližšie info:
SOBOTA
29. august 2020
Medzinárodný zraz mládeže Polonín
(pešia turistika)
Obec Stakčín
a gmina Lutowiska
Akcia s obmedzeným počtom účastníkov, preto je potrebné sa nahlásiť najneskôr do 28. augusta 2020 na čísle 0949 153 199.
NEDEĽA
30. august 2020
Rekreačný bežecký tréning (beh)Guľaš klub SninaZraz o 9:00 pri OMV
Mgr. Ján Bocan (0907 612 141)
Rubriku Aktívny víkend nájdete na stránke online časopisu Retrospektíva a paralelne aj v Sninských novinách.

Krátka rekapitulácia:

V sobotu 22. augusta 2020 sa v rámci podujatia Objavte Poloniny v obci Ulič zišlo 22 nadšencov cykloturistiky z rôznych kútov Slovenska. Absolvovali 60 kilometrový „okruh“. Hlavným cieľom nebolo len bicyklovanie a spoznávanie prírodných krás nášho kraja, ale aj spoznávanie našich Poloninských „perál“ – drevených chrámov. Po návšteve Topole, Runiny, Ruského Potoka a Uličského Krivého všetci patrične unavení, ale s príjemným pocitom, že spoznali niečo nové, čo doma nemajú, skončili v cieli – v Uliči.

Cykloturisti v Uličskom Krivom.

V nedeľu 23. augusta 2020 sa, taktiež v rámci podujatia Objavte Poloniny, taktiež v obci Ulič, zišlo približne dvadsať vyznávačov pešej turistiky. Tentokrát to boli turisti prevažne z humenského, medzilaboreckého a sninského okresu. Téma pochodu – Po stopách zbojníkov v Poloninách, ich doviedla na legendárny kopec Kopyto, ktorý dominuje Nastazu nad Uličom. Popoludňajšia krátka búrka sa podpísala na úprave pôvodnej trasy pochodu, ale výhľad z rozhľadne na Holici bol ako vždy úchvatný. Dole v cieli v Uliči sa všetci, aj keď trochu mokrí, rozišli s otázkou „Kedy pôjdeme zase?“

Turisti na vrchu zvanom Kopyto.

V nedeľu 23. augusta 2020 sa uskutočnil aj druhý ročník podujatia Beh pod Sninským kameňom, ktorého sa zúčastnilo úctyhodných 148 súťažiacich. Beh bol charitatívneho charakteru a vyzbieraná finančná čiastka 2220 € bola venovaná Lívii Roškaninovej bojujúcou so zákernou Canavanovou chorobou.

Buď fit!

Ján Bocan a Dušan Reiser

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.