Aktívny víkend: 26. marec 2022

Aj v roku 2022 sme sa rozhodli venovať pozornosť aktívnemu pohybu. Po dvoch aktívnych letných sezónach, počas ktorých sme podporovali miestne športové a pohybové podujatia a vymýšľali rôzne vlastné, ako napríklad potulky po okolitej prírode, sme sa v tomto roku rozhodli spojiť dobré s užitočným a urobiť niečo pre naše mesto.

Spolu s príchodom jari sme sa v spolupráci so Semienkovňa Snina rozhodli usporiadať podujatie s názvom Upracme Sninu, ktoré sa bude konať dňa 26. marca 2022. Stretneme sa o 9:00 hod. na železničnej zastávke „Snina-Mesto“. Aj vám prekáža, ako špinavo vyzerá naše mesto po zime? Tiež sa neraz zohnete po odpadky, ktoré niekto odhodil tam, kam nemal? Nečakajme, že sa to zmení samo a príďte pomôcť pri dobrej veci.

Aktivita bude prebiehať aj v prípade nepriaznivého počasia a potrvá približne 2 hodiny. Stačí si so sebou priniesť vlastné rukavice, dobrú náladu a chuť pracovať. Vrecia na odpadky zabezpečíme. Cieľom aktivity je systematickým spôsobom odstraňovať hromady odpadkov, ktoré síce nelahodia zraku verejnosti, no aj napriek tomu sa bez povšimnutia kopia v rôznych lokalitách Sniny. Výstupom pre verejnosť budú fotografie vyzbieraného odpadu s uvedením počtu dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní priložiť ruku k dielu. Našim cieľom nie je zviditeľňovať sa aktivizmom, ale vyčistiť Sninu.

Ak ste si v Snine všimli miesta, kde sa dlhší čas zvyknú kopiť odpadky, budeme radi, keď nás o takýchto lokalitách budete informovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.