Aktívny víkend: 6. jún 2021

V sobotu 15. mája 2021 sa skončil núdzový stav a s ním aj zákaz vychádzania a zhromažďovania. Uvoľňovanie a sprísňovanie opatrení je v jednotlivých okresoch regulované covidovým automatom. Od pondelka 24. mája 2021 vstúpila do platnosti aktualizovaná verzia automatu. Opatrenia sú postavené na regionálnom systéme, v okresoch platia rôzne podmienky v závislosti od stupňa varovania. Pri aktuálnom I. stupni varovania (ružová farba) sú hromadné podujatia povolené v interiéri do 25 a v exteriéri do 50 osôb. V prípade zlepšenia epidemického stavu sú nariadenia týkajúce sa hromadných podujatí ešte zhovievavejšie. V prípade zhoršenia sa hovorí o organizovaní hromadných podujatí maximálne pre 10 osôb. Každá z načrtnutých alternatív nás však vedie k myšlienke vrátiť sa k organizovaniu Aktívnych víkendov.

Pôvodná myšlienka bola síce iná – našim cieľom bolo podporovať a propagovať rôzne víkendové aktivity uskutočňované apriori na území okresu Snina, prípadne priľahlého regiónu. Ale keďže platné pandemické nariadenia mnohých usporiadateľov od organizovania podujatí vo veľkej miere odradili, rozhodli sme sa pokračovať a v minimalistickom duchu v rámci Aktívneho víkendu organizovať nenáročné nedeľné vychádzky do okolitej prírody, vhodné pre všetky vekové kategórie. V minulom roku sme Aktívny víkend organizovali od začiatku augusta do prvej polovice októbra. Posledná ohlásená aktivita – turistická prechádzka na Konské sa z dôvodu nepriazne počasia nekonala. Z tohoto titulu by sme chceli nadviazať tam, kde sme prestali, preto oznamujeme, že:

V nedeľu 6. júna 2021 sa uskutoční trochu náročnejšia turistická prechádzka cez Sninské rybníky, smerom k Umartému s pokračovaním na Konské. Zraz o 9:00 hod. pri čerpacej stanici OMV. V prípade nepriaznivého počasia sa prechádzka neuskutoční, prípadne zvolíme nejakú inú – kratšiu trasu. Tešíme sa na všetkých aktívnych a pohybuchtivých ľudí.

Za organizátorov…
Mgr. Ján Bocan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.