Moje rodisko je mesto Snina

Do rúk sa nám dostala ďalšia medaila týkajúca sa mesta Snina. Ide o pravdepodobne bronzovú medailu, ktorá bola udeľovaná v 80. rokoch pri vítaní nového občana mesta. Presné rozpätie rokov sa nám žiaľ nepodarilo s istotou určiť. Po Pamätnej medaile mesta Snina ide v poradí o druhú numizmatickú pozoruhodnosť, ktorú sa nám podarilo objaviť.

Na averze nachádzame vyobrazenie kolísky. V jej pozadí dominuje malý a veľký Sninský kameň a slnko, ktorého lúče prenikajú až ku kolíske. V spodnej časti medaily pod kolískou je v ozdobnej stuhe zasadený text – „Moje rodisko je mesto Snina“ . Nad slovom Snina sa nachádza vyobrazenie kvetu.

Na reverze sa nachádza erb mesta Snina pozostávajúci z vodného kolesa, kladiva udierajúceho na nákovu a žľabu vodného náhonu. Po obvode medaily sa tiahne nápis – „Venuje mestský národný výbor v Snine“ . Vo vrchnej časti medaily sa nachádza hviezdička.

Ak niekto z čitateľov tohto článku vlastní túto medailu, pomohlo by mi, keby ste mi napísali rok Vášho narodenia kvôli presnému určeniu. Píšte na email retrospektiva.eu@gmail.com.

Autor článku: Mgr. Ján Bocan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.