Sninský kaštieľ na pohľadniciach

Aby som nepísal len o starších pohľadniciach, tak dávam do pozornosti, že v Sninskom kaštieli je možné získať veľmi pekné pohľadnice, ktoré boli vydané v roku 2013. Konkrétne ide o šesť kusov pohľadníc, z ktorých päť je súčasťou sady (4+1 zdarma) a dve sú ponúkané samostatne. Prejdime v samotnému vyobrazeniu pohľadníc:

Klasicistický kaštieľ v Snine a Pohľad na nočný kaštieľ v Snine z nádvoria – Začiatok výstavby murovaného kaštieľa v Snine v roku 1780 grófkou Teréziou Vandernathovou, rodenou Zichy. Jozef Rholl dokončil výstavbu kaštieľa v roku 1800. V súčasnosti sa v ňom nachádza muzeálna expozícia, galerijné oddelenie a mestská knižnica.

Fontána so železnou sochou Herkula – Nachádza sa na nádvorí klasicistického kaštieľa v Snine na kamennom podstavci uprostred fontány. Odliata bola v životnej veľkosti v roku 1841 v zlievarni Rhollovcov v dnešných Zemplínskych Hámroch. Schodisko so zábradlím – Interiér klasicistického kaštieľa v Snine.

Podzemie klasicistického kaštieľa v Snine – Tvorené dodnes zachovanými pivnicami. V súčasnosti sa v ňom nachádza výstava objektov Mgr. Art. Jaroslava Drotára. Klasicistický kaštieľ v Snine – Tvorivá dielňa historických tancov pod vedením tanečného súboru Merlin v spoločensko – reprezentačnej sále klasicistického kaštieľa v Snine pri jeho slávnostnom otvorení 5. júla 2013.

Autor článku: Mgr. Ján Bocan

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.