Medzi troma hranicami 2022

Medzi troma hranicami je názov obľúbeného podujatia, ktoré v sebe spája nadšenie pre turistiku a záujem o históriu regiónu. Koná sa každý rok v mesiaci september – stále na inom mieste, no stále v priestore okresu Snina. Každý ročník je venovaný inej téme. V tomto roku sa uskutoční už po šiesty krát – tentokrát v lesoch v okolí Sniny, kde sa účastníci podujatia čo to dozvedia o niekdajších priemyselných objektoch v našom meste. Podujatie sa bude niesť v kontexte témy: Spomienky a tradovaná história.

V predchádzajúcich rokoch sa podujatie Medzi Troma hranicami konalo v Osadnom, v Snine, v Novej Sedlici, v Zemplínskych Hámroch a v Stakčíne. Pri tejto príležitosti bola stále vydávaná publikácia, v ktorej boli zhrnuté informácie v súvislosti s navštívenou lokalitou, ktorou bol vedený turistický pochod. Aj v tomto roku tomu nebude inak – publikácia, ktorá bude obsahovať doposiaľ nepublikované poznatky a informácie týkajúce sa života v našom meste v minulosti, sa aktuálne nachádza vo fáze posledných úprav.

Most úzkokoľajky prechádzajúci cez Cirochu.

Vedeli ste o tom, že v priestoroch bývalého podniku Vihorlat stála kedysi píla na rezanie dreva s prevádzkou, v ktorej sa vyrábal ohýbaný nábytok? Že z píly viedla úzkokoľajová železnica prostredníctvom ktorej sa na pílu zvážalo drevo z Vihorlatských lesov? Vedeli ste o tom, že v blízkosti úzkokoľajky okrem píly stála aj tehelňa? Počuli ste o tom, že v Tarnovskom potoku je kameň s odtlačkom ľudskej nohy? A o tom, že na Daľkovskom potoku stál mlyn? A okrem neho aj pálenica a iné objekty technického charakteru?

Ručná výroba nepálených tehál.

V rámci podujatia Medzi troma hranicami Vás prevedieme lesmi v údolí Tarnovského a Daľkovského potoka. Turistický pochod plánujeme predbežne zahájiť pri čerpacej stanici OMV a ukončiť ho v Daľkovskom parku. Tam by mala byť zároveň odprezentovaná i najnovšia príležitostná publikácia s názvom Medzi troma hranicami: Dobové zápisky a tradovaná história mesta Snina. Plánovaným zlatým klincom programu je vystúpenie dychovej hudby Sninčanka, ktorá sa postará o dobrú náladu odohraním aj niekoľkých pre Sninu typických ľudových piesní.

Objekt schátranej pálenice v miestnej časti Daľkov.

Podujatie Medzi troma hranicami sa uskutoční v nedeľu 4. septembra 2022. Sledujte našu facebookovú platformu Medzi troma hranicami, kde sa už čoskoro objavia bližšie informácie. Pozývame všetkých nadšencov pre turistiku a históriu Sniny, ako aj ostatných skalných každoročných účastníkov a už teraz sa tešíme aj na Vašu účasť!

Autor článku: Mgr. Ján Bocan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.